Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 9:30-18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. VŠE O NÁKUPU
  3. Jak vybrat náplň

Vybíráte náplň do své tiskárny a nevíte, jestli vybrat originální, kompatibilní, nebo renovovanou?

A jaký je rozdíl mezi náplní, cartridgí, kazetou, tonerem... ?

 

Nejzákladnější jsou 2 typy náplní:

  • Inkoustové - jsou naplněny tekutým inkoustem
  • Tonery - jsou plněny tonerovým práškem

- mezi těmito náplněmi jsou určité rozdíly, které jsou popsány v kapitole Jak vybrat tiskárnu

Zde předpokládáme, že tiskárnu, multifunkční zařízení apod. už máte, a sháníte konkrétní inkoustovou nebo tonerovou náplň...

 

V našem e-shopu naleznete 3 verze náplní:

1. Originální

Jsou vyráběny přímo výrobcem zařízení, do kterého patří. Jejich nevýhodou je však vysoká cena.

2. Kompatibilní

Jelikož lidé jsou spořiví, vzniklo na trhu mnoho firem, zabývajících se výrobou kompatibilních náplní. Cenová úspora je o to větší, že některé kombatibilní náplně mají i několikrát větší objem, než originální (objemy uvádíme ve specifikaci produktů).

Tyto náplně mají často srovnatelné vlastnosti s originály, ale ne vždy. V dnešní době na internetu naleznete mnoho lákavých nabídek na neoriginální náplně, avšak často nízká cena značí opravdu nekvalitní výrobky. Náplně mohou mít nižší, než je uváděný objem, mohou být např. bez čipu, který je pro správnou funkci nezbytný, často zasychají (v případě inkoustových) a navíc mohou ve výsledku tisknout úplně jiné barvy.

A protože naše firma se v tomto oboru pohybuje již dlouhou dobu, můžeme vám nabídnout jen kvalitní, léty ověřené výrobce kompatibilních náplní.

3. Renovované

Renovované, nebo-li repasované náplně jsou z těchto variant zpravidla nejlevnější a zároveň nejekologičtější. Nevznikají totiž žádné zbytečné odpady. I v oboru renovace náplní však můžete najít nepoctivé prodejce. Vaši cartridge pouze naplní inkoustem, resp. tonerem, a víc se jí nevěnují. Tento způsob však často následně přináší potíže - horší kvalita tisku, či nepříjemné zvuky apod. My vaši náplň kompletně a samozřejmě odborně rozebereme, vyčistíme, vyměníme součásti důležité pro další funkčnost, naplníme a nakonec provedeme výstupní kontrolu tisku.

 

Náplň, cartridge, kazeta, toner, inkoust...

I v popisu napšich produktů si můžete všimnout použití různých názvů. Je to z toho důvodu, že u náplní do tiskáren má každý vžité jiné pojmenování, a tak se leckde snažíme obsáhnout všechny, aby si všichni našli to své.

V podstatě jde většinou o to samé. Cartridge znamená zásobník, nebo z angličtiny můžeme přeložit jako náplň, kazeta, patrona. Toner je jemný prášek uvnitř náplní pro laserové a LED tiskárny, ale dnes se již takto nazývají přímo tonerové kazety. Slovem inkoust je pak možno označit inkoustové náplně.

Kde nás najdete

Jírovcova 912/57 (na rohu Puklicovy ul.), 370 04 České Budějovice

Kontakty
Michal Havlis - Compact CB
Po-Pá 9:30-18:00
© 2013-2023 Michal Havlis - COMPACT CB
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz